به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، یکصد و پنجاه و یکمین جلسه هیئت امنای آسایهل چهارشنبه گذشته با حضور بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و علیرضا شیخ عطار معاون امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه برگزار شد.

در این جلسه با توجه به عدم حضور معاون ریاست انجمن، بنا بر درخواست دبیرکل انجمن، مسئولیت معاون رئیس در جلسه هیئت امنا به شیخ عطار واگذار شد. در این نشست اعضای هیئت امنای انجمن به بررسی مصوبات قبلی جلسات هیئت امنای انجمن در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخته و به اتفاق آراء تمامی مصوبات قبلی جهت اجرا در سال جاری مورد تایید قرار گرفت.

در این نشست، گزارشی از پیشنهاد ارائه بورسیه تحصیلی به دانشجویان کشور‌های عضو انجمن توسط نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.

علیرضا شیخ عطار با طرح موضوع بورسیه انجمن، تأکید کرد: اعضای هیئت امنا و دبیرخانه انجمن باید فعالیت بیشتری درخصوص فعال‌سازی بورس‌های آموزشی و تحقیقاتی انجام دهند. انجمن نیز باید به مفاهیمی، چون تبادلات علمی به ویژه در حوزه فناوری جدید و نانو به عنوان یکی از اهداف اصلی ارائه بورسیه توجه کند.

معاون امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای شفاف‌سازی ساختار ارائه بورسیه به دانشجویان کشور‌های عضو، به تعهدات ارائه‌دهنده بورس و دریافت‌کننده آن اشاره کرد و افزود: در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی تسهیلاتی از جمله عدم دریافت شهریه، تامین هزینه زندگی و اقامت را بر عهده خواهد گرفت و متقاضی دریافت بورس نیز درخصوص تأمین هزینه حمل و نقل خود متعهد خواهد بود.

در ادامه، با توجه به پیشنهاد رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مقرر شد یک بورس تحقیقاتی در رشته بیوفیزیک با گرایش نانوبیوتکنولوژی به محقق برتر دانشگاه‌های عضو جهت همکاری در آزمایشگاه تخصصی اعطا شود.

همچنین مصوب شد فراخوان تمامی بورس‌های مذکور در اسرع وقت توسط دبیرکل انجمن به دانشگاه‌های عضو اطلاع‌رسانی شود.

لازم به ذکر است، دبیر کل انجمن در راستای هدف‌گذاری و تأمین منابع لازم برای ارائه بورسیه تحصیلی، به اتفاق آراء اعضای هیئت امنا، مسئولیت کارگروه مربوط به این امر تحت عنوان Funding Project Development (کمیته بودجه) را به شیخ عطار واگذار کرد و مقرر شد نمایندگان فرانسه (راجر فروتوس) و تیمور شرقی (ساچین ووراویچابونگ) به عنوای اعضای کارگروه با ایشان همکاری کنند.

اعضای کارگروه پیشنهاد ارائه دوره‌های آموزشی کارشناسی ارشد مشترک میان دانشگاه‌های عضو در گام نخست را ارائه کردند که مورد تایید هیئت امنای انجمن قرار گرفت.

همکاری پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) و انجمن آسایهل در راستای ارتقای رتبه‌بندی دانشگاه‌های عضو انجمن و همکاری با انجمن درخصوص اعطای نمایه‌های بین‌المللی به ژورنال علمی تحقیقاتی از موارد مطرح شده در این جلسه بود که بنا بر پیشنهاد دبیرکل و موافقت اعضای هیئت امنای انجمن، مهندس علیرضا شیخ عطار به ریاست کمیته اجرایی رتبه‌بندی انجمن منصوب و مقرر شد نمایندگان لهستان، فیلیپین، مالزی، فرانسه، مالزی و تایلند در این خصوص همکاری کنند.