به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس و عملکرد برخی از فراکسیون‌های سیاسی مجلس در نتایج انتخابات، گفت: فراکسیون مستقلین مجلس پیش از برگزاری انتخابات مجلس، نظریه‌ای را مطرح کرد که بر اساس آن با توجه به مشکلات اقتصادی مردم، هر گونه رقابت میان فراکسیون‌های سیاسی در عرصه انتخابات هیأت رئیسه منتفی شده و ترکیب هیأت رئیسه اجلاسیه سوم مجلس دهم حفظ شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما به دنبال آن بودیم که با توجه به وضعیت اقتصادی و مشکلات مردم، فراکسیون‌های سیاسی مجلس به صورت جمعی بیانیه‌ای صادر کرده و اعلام شود که مجلس تمام وقت و فکر خود را برای حل مشکلات کشور می‌گذارد و در این عرصه از جنگ قدرت در انتخابات هیأت رئیسه اجتناب می‌شود.

وی تصریح کرد: فراکسیون مستقلین مجلس تمام تلاش خود را برای همراه کردن فراکسیون‌های دیگر برای تحقق این تفکر انجام داد، اما متأسفانه روحیه انحصارطلبی فراکسیون امید مانع از اجرا و تحقق این مسئله شد و عملا این فراکسیون زیر بار پیشنهاد ما نرفت.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: فراکسیون امید مجلس علی رغم درخواست‌های مکرر فراکسیون مستقلین، اقدام به ارائه لیست مجزا در عرصه انتخابات مجلس کرده و اعلام کرد که ما هم کرسی ریاست و هم ۱۲ کرسی هیأت رئیسه را می‌خواهیم.

بزرگان فراکسیون امید باید پاسخگوی استراتژی خود باشند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: متأسفانه اعضای فراکسیون امید مجلس حتی نظر و حرف بزرگان خودشان را نیز نپذیرفتند و به نظر من علی مطهری قربانی روحیه انحصارطلبی فراکسیون امید شد و الان بزرگان این فراکسیون باید پاسخگوی اقدامات و استراتژی‌های خود باشند.

فراکسیون امید برای کسب کرسی ریاست مجلس از بقیه کرسی‌های هیأت رئیسه غافل شد

وی گفت: فراکسیون امید مجلس در عرصه انتخابات هیأت رئیسه مجلس تمام تلاش خود را برای کسب کرسی ریاست مجلس انجام داد، اما در این میان عملا از بقیه کرسی‌های هیأت رئیسه غافل شد.

علی مطهری نماینده حر و آزادی است/فراکسیون مستقلین همواره از وی حمایت کرده است

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: البته به نظر من علی مطهری، نماینده حر و آزادی است و فراکسیون مستقلین مجلس همواره از وی حمایت کرده، حال اگر مطهری در پایین باشد، خیلی بهتر می‌تواند به رسالت نمایندگی خود عمل کند، زیرا در زمان نایب رئیسی معذوراتی داشت و همواره تحت فشار‌هایی قرار می‌گرفت.

هیأت رئیسه فراکسیون امید دست از فرافکنی بردارد/امیدی‌ها باید پاسخگوی رفتارهایشان باشند

وی گفت: امیدوارم دوستان ما در هیأت رئیسه فراکسیون امید دست از فرافکنی بردارند و پاسخگوی رفتار و اقداماتشان در عرصه انتخابات هیأت رئیسه مجلس باشند، زیرا استراتژی و شیوه آن‌ها بر خلاف رویکرد همدلی و وحدت در مجلس بود و عملا آن‌ها یک آهنگی جدایی را زدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اینکه فراکسیون امید، نتیجه انتخابات و رأی نیاوردن علی مطهری را به گردن فراکسیون‌های دیگر بیاندازند، قطعا اقدام سخیفی است و آن‌ها خود باید پاسخگوی اقداماتشان باشند.

غرور کاذب پارلمانی فراکسیون امید مانع از توافق با فراکسیون مستقلین شد

وی گفت: فراکسیون مستقلین مجلس در هفته پایانی مذاکرات بسیاری را با فراکسیون امید انجام داد، منتهی رفتار‌های ناشی از غرور کاذب پارلمانی اعضای این فراکسیون مانع از توافق و تفاهم شد.

رفتار‌های فراکسیون امید در انتخابات هیأت رئیسه مجلس با هیچ عقلی جور در نمی‌آید

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: به نظر من اقدامات و رفتار‌های فراکسیون امید مجلس در عرصه انتخابات با هیچ عقلی جور در نمی‌آید، ما به آن‌ها گفتیم که شما می‌خواهیم تنها برای ۶ ماه مسئولیت این دولت و مجلس را بپذیرید و این با هیچ عقل سیاسی همخوانی ندارد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فراکسیون امید مجلس با تصاحب اکثریت کرسی‌های هیأت رئیسه و ریاست مجلس به دنبال پیروزی در انتخابات یازدهم مجلس بود، گفت: این موضوع نیز یکی از مواردی که مطرح می‌شد، اما در این میان یکی از دوستان فراکسیون امید مجلس اعلام کرد که ما در اقلیت هستیم و نمی‌توانیم پاسخگوی مسائل باشیم، ولی به نظر من این رویکرد درست نیست، زیرا همواره اصلاح طلبان در ادوار مختلف مجلس در اقلیت قرار دارند، حال طرح این مسائل تنها مردم را ناامید می‌کند