به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو رسول جلیلی عضو شورای عالی فضای مجازی امروز در مراسم اختتامیه پیام آور که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد در پاسخ به خبرگزاری دانشجو در خصوص لزوم برگزاری چنین رویدادهایی در دانشگاه ها برای ارتقای پیام رسان های داخلی اظهار کرد: امروزه در شرایطی قرار داریم که پیام رسانی نیاز مردم است و باید در این حوزه ذائقه مردم در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: آنچه که مسلم است اینکه رجوع مردم به پیام رسانه های داخلی نیازمند عملکرد فنی مطلوب آنها می باشد تا بتواند مورد قبول عمومی قرار بگیرد.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه زمانی که مردم از یک کالای با کیفیت خارجی استفاده می کنند نیاز است تا شرایط مطلوب تری از آنچه مورد استفاده قرار می گرفته به آنها ارایه شود گفت: ما نیاز به فناوری بومی و محصول با کیفیت داریم تا گردش عایدات مالی و اقتصادی موضوع در داخل کشور بماند و مانع خروج ارز و اطلاعات شویم.

وی یادآور شد: زمانی که یک خدمت نوینی قرار است ارایه شود ابتدا یک سرویس مجانی خوب به مخاطبان خود عرضه می کند تا بتواند مخاطبان را جذب نماید و بعد از آنکه صاحب فناوری توانست مدل کسب و کار خود را در جامعه هدف جا بیندازد و درآمد خوبی از طریق تبلیغات یا از طریق فروش خدمت فروش سهام در بازار بورس یا عرضه به سرمایه گذاران ریسک پذیر به دست خواهد آورد.

وی گفت: البته باید به این موضوع توجه کنیم که این عایدات نباید در بیرون از مرزهای ما اتفاق بیفتد بلکه باید تلاش کنیم تا پیام رسان های عمومی ما خدمات مطلوبی ارایه کنند و این خدمات به وسیله نخبگان ایرانی ایجاد، نگه داری و به روز رسانی شود.

عضو شورای عالی فضای مجازی در پایان یادآور شد: رویداد پیام آور به این منظور برگزار شد که نخبگان و فناوران با ارایه ایده های جدید بتوانند روی این موضوع کار کرده و مشکلات آن را شناسایی نمایند.