ماندن در برجام را مانند زهری میدانیم که ایران را به حالت احتضار در می‌آورد

سیدمحمد بیژنی فر، عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفتگو با دانشجو، در در رابطه با اولین سالگرد خروج آمریکا از برجام تاکید کرد: امروز که روز خروج آمریکا از برجام است بهتر است مسئولین جمهوری اسلامی، اعم از دولت و مجلس شورای اسلامی، دست از کارهای کلیشه ای و نمایشی بی مورد بردارند و پاسخ قاطع به این همه تحقیر روا داشته نسبت به جمهوری اسلامی بدهند.

این فعال دانشجویی ضمن جایز نداستن سکوت و یا ماندن در برجام اظهار داشت: مسئولین باید بدانند که در این برهه، تنها با نمایش اقتدار میتوانیم گره ازمشکلات کشور بازکنیم، حال که یکسال از خروج آمریکا از برجام گذشته و اروپا عزم جدی برای کمک به ایران ندارد دیگر ماندن در برجام نه به صلاح ملت و نه به صلاح حکومت است.

وی گفت: مسئولین باید حواسشان باشد که با نگاه به ظرفیت داخل راحت تر میتوانند مشکلات را حل کنند تا اینکه به پای کشور های اروپایی و غربی بیفتند تا یک چراغ سبزی نشان دهند، که حالا یک یا دو هواپیمای مرجوعی هم برای بازی های سیاسی خود وارد کنند.

بیژنی تصریح کرد: رئیس جمهور بداند برجام تصمیم نظام نبود بلکه با جنگ روانی و قرار دادن مردم برابر رهبری و نیروهای انقلابی آن را به نظام تحمیل کردند و حالا که هوا پس است قصد دارند دیگران را شریک خود نشان دهند.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه در خصوص واکنش منفعلانه دولت و شورای عالی امنیت در برابر آمریکا و اروپا ادامه داد:
واکنش جمهوری اسلامی ایران در برابر این همه بدعهدی طرف های مذاکره کننده نباید واکنشی باشد که موضع ضعف از آن استنباط شود بلکه باید پیامی متناسب از لحاظ اقتدار، نسبت به یاوه گویی های اروپا و آمریکا باشد تا طرف های مذاکره کننده و دیگر کشور ها به این باور برسند که جمهوری اسلامی ایران در فضای بین المللی اهل بلوف زدن نمیباشد.

بیژنی در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که سال ها پیش برجام را به ضرر ملت میدانستیم، امروز نیز ماندن در برجام را مانند زهری میدانیم که ایران را به حال احتضار در می آورد.