به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام حمید علی نسب، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اردبیل از برگزاری جشن ازدواج دانشجویی برای ۳۴ زوج این دانشگاه خبر داد و گفت: این مراسم در هشتم اردیبهشت در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار می‌شود.

علی نسب به تبیین اهمیت برگزاری مراسم ساده ازدواج در شرایط فعلی جامعه پرداخت و گفت: این مراسم جهت الگوسازی در بین نسل جوان برگزار می‌شود و انتظار داریم خانواده‌ها با بهره گیری از تعالیم اسلامی با برگزاری مراسمات ساده زمینه‌های ازدواج جوانان را بیشتر فراهم کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اردبیل در ادامه سخنان خود به بیان ویژگی‌های ازدواج دانشجویی پرداخت و گفت: افزایش بینش زوجین، شرکت در کلاس‌های آموزشی و مهارتی و رعایت سن مناسب در انجام ازدواج از جمله عوامل تاثیرگذار در پایداری ازدواج‌های دانشجویی است.

وی با بیان اینکه برنامه ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها با سه هدف دنبال می‌شود، افزود: اهمیت دادن و توجه به ازدواج در دوران دانشجویی، ترویج ازدواج به هنگام، آسان و حمایت از دانشجویان و دلگرمی آنان اهدافی است که دنبال می‌شود.

حجت الاسلام علی نسب گفت: ازدواج اگر به هنگام نباشد، آسیب‌های فراوانی را بدنبال دارد و باعث تاخیر در فرزند آوری شده و تبعات منفی دیگری را نیز در پی دارد.

وی با بیان اینکه تمام سعی و تلاش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حل مشکل ازدواج جوانان و ترویج ازدواج آسان است، گفت: زوجین دانشجو با اعزام به سفر زیارتی حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام، به مدت ۴ روز در شهر مقدس مشهد اسکان داده می‌شوند و یک وعدۀ غذایی را میهمان سفرۀ امام رضا علیه السلام خواهند شد.