محمدرضا زمانی رییس دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجو گفت: این دانشگاه طی سال ۹۷ نسبت به ایجاد ۷ شرکت دانش بنیان فعال و برنامه ریزی برای افزایش شرکت‌های دانش بنیان از سوی اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان اقدام کرده است.

رییس دانشگاه پیام نور با اشاره به ایجاد مراکز نوآوری عنوان کرد: تلاش کردیم تا ۱۰ مرکز نوآوری را در واحد‌های دانشگاه در استان‌ها راه اندازی و همچنین ۴۹ هسته نوآور را در این مراکز مستقر کنیم.

زمانی با بیان اینکه در سال ۹۷ حدود ۲۲ مرکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری در استان‌ها تاسیس شده اند و پیرو آن‌ها ۱۲۰ هسته فناور شکل گرفته‌اند، از برگزاری ۱۱ استارت‌آپ در این دانشگاه خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای را برای تاسیس مراکز نوآوری و توسعه فناوری دانشگاه با معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا کردیم.

وی ادامه داد: از این رو با دریافت مجوز از معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم برای اولین بار این مرکز امسال در دانشگاه پیام‌نور تاسیس خواهد شد.

زمانی اظهار داشت: تاکنون اقدامات موثری در زمینه تمرکز بر تسهیل، تسریع و شکل‌گیری مراکز رشد توسعه و فناوری صورت گرفته و به زودی مجموعه هسته‌های دانش بنیان و فناور در کنار مراکز نوآوری استان‌ها، گسترش پیدا می‌کنند.