به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، شورای زکات بخش معمولان امروز یکشنبه با حضور مسئولان ذی ربط و دهیاران برگزار شد.

حجت الاسلام حسن رضایی امام جمعه معمولان در این نشست با تاکید بر اینکه زکات درمانگر درد‌های اقتصادی جامعه است، اظهار داشت: زکات در اصلاح ساختار جامعه و تطهیر زندگی، تزکیه نفوس و تألیف قلوب مردم، نقش به سزایی دارد.

وی افزود: در اهمیت زکات همین بس که یکی از پایه‌های دین مبین اسلام است که عدم توجه به این فریضه مهم مشکلات زیادی از نظر اقتصادی و اجتماعی در جامعه ایجاد می‌کند.

امام جمعه معمولان گفت: دهیاران و کدخدا‌های روستا‌ها همیشه درکنار اهالی باشند و فرهنگ سازی در توجه به امر زکات را در بین روستاییان ترویج دهند.

بخشدار معمولان نیز در این جلسه گفت: دهیاران، اعضای شورا واهالی در اطفاء حریق که روز گذشته در منطقه بن لار به وقوع پیوست تلاش شبانه روزی داشتند.

سید حبیب الله موسوی وقوع آتش سوزی را از مهمترین معضلات بخش معمولان دانست و افزود: بخش زیادی جنگل‌ها و مراتع استان لرستان در شهرستان پلدختر است که ۳۰ درصد از آن در بخش معمولان واقع شده و متاسفانه با کوچکترین آتش سوزی
به خاطر نبود تجهیزات و امکانات اطفای حریق در شهرستان و معمولان بخش عمده‌ای از این مراتع طعمه حریق می‌شود.

وی از ساختار کمک‌های بسیار ضعیف و محدود در مهار آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع در بخش معمولان انتقاد کرد.

بخشدار معمولان با بیان اینکه مردم، ولی نعمتان ما هستند؛ از دهیاران خواست با خوش اخلاقی و آغوش باز و گشاده رویی پاسخگوی ارباب رجوع باشند.

موسوی در رابطه با جبران خسارات سیل زدگان بخش معمولان، پیگیری تسهیلات بانکی به آنان و اهدای پک‌های لوازم خانگی قول مساعد داد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) معمولان نیز در این جلسه گفت: زکات یک فریضه الهی و واجب است و بر اهمیت وجایگاه زکات در دین مبین اسلام بسیار تاکید شده است.

کرم مرادی اظهار داشت: سال گذشته ۴۳۰ میلیون تومان کمک از طریق واحد مشارکتی مردم نهاد کمیته امداد بخش معمولان و صدقات جمع آوری شد.