نجفی نژاد، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی گرگان

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علی نجفی نژاد، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در نشست مشترک با رئیس هیئت ویژه بررسی سیلاب‌های کشور با بیان اینکه موضوع سیل در گلستان باید از جنبه‌های مختلف بررسی شود، گفت: سیلاب اخیر نیازمند رویکرد جدید در حوزه مدیریت و پیامد‌های آن است تا در حوزه گرگان‌رود بر اساس حوزه جغرافیایی آن تصمیم‌گیری شود.

نجفی نژاد خاطر نشان کرد: در تبدیل تجربیات و یافته‌ها به درس آموخته‌ها، در حوزه مستندسازی بایستی به خوبی عمل کرد تا برنامه مدون خوبی برای مدیران در آینده ایجاد شود تا درک بهتری از موضوع ایجاد شود.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تصریح کرد: در حوزه گرگان‌رود، دانش بومی خوبی در حوزه سیلاب وجود دارد که تدوین آن می‌تواند مدیریت مشارکتی استفاده از توان و کمک مردم و مدیریت قبل بحران و نحوه برخورد و اطلاع‌رسانی موضوع را به خوبی ایجاد کند.

وی افزود: امید است با تخصص و درایت اعضای کارگروه نکات خوبی جمع‌آوری و تدوین و در اختیار رئیس جمهور قرار گیرد تا مبنای عمل مدیران باشد.

نجفی نژاد یادآور شد: مجموعه‌های دانشگاه‌های استان آمادگی دارند با همه توان در راستای کمک به این هیئت همکاری داشته باشند تا برنامه به صورت علمی تدوین و سرآغازی برای فعالیت‌های دیگر شود.