به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، حبیب‌الله طاهرخانی امروز در حاشیه بازدید و افتتاح پنج هزار واحد مسکن مهر در پرند با تاکید بر این‌که به دنبال تسریع در تحویل و فروش اقساطی واحد‌های مسکن مهر هستیم، گفت: در برخی فاز‌ها مشاهده می‌شود که علی‌رغم تحویل واحدها، مالکان حاضر به سکونت نیستند؛ چراکه معمولاً این واحد‌ها در اختیار متقاضیان اصلی قرار ندارند و به دیگران فروخته شده‌اند.

وی افزود : خریداران به دنبال فروش دوباره واحد‌ها و کسب سود هستند، بنابراین مکانیزمی طراحی کرده‌ایم که هزینه‌های کارشناسی‌شده نگهداری در مورد واحد‌هایی که با تمام امکانات تحویل داده شده، اما سکونت در آن‌ها صورت نمی‌گیرد، دریافت شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید با اشاره به این‌که به زودی مترو پرند افتتاح می‌شود، گفت: دسترسی ریلی و حمل و نقل ریلی در شهر‌های جدید و پرند در اولویت قرار دارند، به طوری که دو خطه کردن راه آهن پرند در دستور کار است و ۲۲ رام قطار بین پرند و تهران مسافران را جابه جا می‌کند.

وی با تاکید براینکه به زودی شاهد افتتاح مترو پرند خواهیم بود، اظهار داشت: توافقات با شهرداری تهران انجام شده تا مترو فرودگاه امام خمینی (ره) ـ پرند ادامه یابد و شهر جدید پرند از طریق مترو به تهران متصل شود.

طاهرخانی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در مورد هزینه‌های مورد نیاز برای تکمیل متروی پرند سخن بگوییم، باید بگوییم طبق توافقاتی که با شهرداری انجام شده، شرکت عمران شهر‌های جدید پرداخت ۱۷۴ میلیارد تومان از هزینه‌های این پروژه را تقبل کرده تا هر چه زودتر مترو پرند تکمیل و در اختیار شهروندان و ساکنان قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید با بیان این‌که از دیگر مسیر‌های جدید دسترسی به شهر پرند آزادراه کنارگذر جنوبی تهران است، گفت: هماهنگی‌هایی با وزارت راه و شهرسازی انجام شده تا یک راه دسترسی به آزادراه کنار گذر جنوبی تهران که از آبیک شروع می‌شود و به چند شهر می‌رسد، داشته باشیم.

وی در مورد این‌که سیاست ما تسریع در فرآیند تحویل و فروش اقساطی مسکن مهر است، گفت: اولویت تسریع در تحویل واحد‌های مسکن مهر است و تلاش ما این است تا واحد‌ها با تمام امکانات و تجهیزات به متقاضیان مسکن مهر تحویل شود.

بنا بر این گزارش، امروز ۵ هزار واحد مسکن مهر در فاز‌های مختلف در شهر جدید پرند افتتاح شد و به گفته مسئولان و معاون وزیر راه و شهرسازی برنامه تحویل و افتتاح در فاز‌های مختلف شهر جدید پرند ادامه دارد.