به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان روز گذشته در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان اظهار کرد: دانشجویان بسیجی نماینده نسل جوان انقلابی کشور هستند و امید همه مسئولان به آینده کشور در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و رسیدن با جایگاه بالای تمدن فرهنگی به جوانان بسیجی است.

وی افزود: از جوانان انتظار داریم که به‌صورت جریان دانشجویی نسبت به علم‌آموزی توأم با مهارت همت کنند؛ چراکه پیشرفت و تعالی کشور در گرو تربیت نسل جوان متخصص است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت نهم با تأکید بر اینکه جوانان و دانشجویان باید همیشه در صحنه دفاع از انقلاب باقی بمانند، گفت: با وجود تمام ناملایمات و کمبود‌های موجود در کشور جوانان نباید ناامید و دلسرد شوند و همچنان حرکت رو به جلو را سرلوحه کار خود قرار دهند.

رئیس سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اردو‌های جهادی از مجموعه فعالیت‌های برگرفته از مکتب اصیل اسلامی و انقلابی هستند و باید همزمان با برگزاری این اردو‌ها مسأله مطالبه‌گری از مسئولین نیز مورد توجه قرار گیرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور مالزی در دولت دهم حمایت از محرومان را لازمه انقلابی بودن جوانان دانست و تصریح کرد: اردو‌های جهادی باید به‌صورت یک فرهنگ ناب اعتقادی تبدیل شود و به‌صورت قابل توجهی در مسائل فرهنگی کشور تأثیرگذار باشد.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جوانان و دانشجویان باید با مطالعه و پژوهش و ارائه طرح‌های کاربردی به رفع نواقص موجود در کشور بپردازند و در زمینه مطالعه به‌صورت جدی وقت بگذارند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور مالزی در دولت دهم با اشاره به راه‌اندازی مجدد خط تولید کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان افزود: بسیاری از کارخانه‌ها و به‌خصوص کارخانه گلناز کرمان به‌دلیل کمبود مواد اولیه دچار مشکل شده‌اند و محصولات تولیدی آن‌ها با قیمت بالاتری به بازار عرضه می‌شوند و این موضوعات از مشکلات سیستم اقتصادی کشور است که با برگزاری جلسات مختلف درصدد رفع موانع موجود و کم‌کردن از دغدغه‌های مردم هستیم.

عضو شورای اجرایی بین المجالس عنوان کرد: در زمینه تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان فعالیت‌های زیادی انجام داده‌ایم؛ اما متأسفانه به تصویب نرسید.

وی اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش افتخار بزرگی برای کشور محسوب می‌شود که به‌شدت پیگیر آن بودیم؛ اما در زمینه اجرا با رویکرد متفاوتی روبه‌رو شد نتایج مطلوب مدنظر را به همراه نداشت.

زاهدی با تأکید بر این موضوع که دشمنان به‌شدت پیگیر از بین بردن ارزش‌های اسلامی در میان جوانان هستند، تصریح کرد: جریان نفوذ در خیلی از دستگاه‌های ما متأسفانه رخنه کرده و این موضوع بسیار مهم است و نسبت به وجود این جریان باید هشدار‌های لازم را به جامعه و مسئولان ذی‌ربط بدهیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره اصلاح قانون انتخابات افزود: به‌دلیل قوانین خاص انتخاباتی بار‌ها شاهد انتخاب افرادی در بسیاری از مسئولیت‌های مختلف شده‌ایم که عملکرد مناسبی نداشته‌اند و از این حیث، قوانین انتخاباتی ما از بسیاری از کشور‌ها عقب مانده است.

وی گفت: روزانه حداقل ۴۰ هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور افزوده می‌شود؛ اما در فعالیت‌های غیر مولد هزینه می‌شود که می‌تواند برای اقتصاد کشور در شرایط خاصی ایجاد بحران کند.

زاهدی با اشاره به تحریم نفتی کشور از سوی آمریکا و ضرورت اصلاح سیستم اقتصادی و بودجه ریزی کشور، اظهار کرد: نظام مالیاتی کشور در سال‌های گذشته دچار اصلاح شده است و تا نقطه مطلوب هنوز فاصله زیادی داریم.

رئیس سابق مجمع نمایندگان استان کرمان فضای مجازی مبتنی بر اندیشه‌های اسلامی و انقلابی را لازمه توسعه کشور دانست و خاطرنشان کرد: دنیا به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود و همه فعالیت‌ها در سال‌های نه چندان دور وابسته به فضای مجازی خواهد بود؛ بنابراین باید با بسترسازی مناسب زمینه همراهی با تکنولوژی دنیا را مهیا کنیم؛ چراکه عقب ماندن از انقلاب صنعتی نسل چهارم راه برگشتی نخواهد داشت.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: این دوره مجلس شورای اسلامی در طول ۴۰ سال پیروزی انقلاب اسلامی بار‌ها ناکارآمدی خود را نشان داده است و اعتقاد دارم از نظر شفافیت آرا به مراتب از مجلس ششم عقب مانده‌ایم.

زاهدی با بیان اینکه تصویب FATF در مجلس شورای اسلامی که طناب داری بر گردن کشور است، ادامه داد: همچنین در تصویب بحث شفافیت آرای نمایندگان بیش از ۱۹۰ نفر پیشنهاد را امضا می‌کنند و فقط ۵۵ نفر به آن رای می‌دهند که این مایه شرمساری است.

رئیس کمیته نخبگان اتحادیه تقریب مذاهب جهان اسلام اظهار کرد: تعدادی از مراجع، نمایندگان مجلس را به خودداری از تصویب FATF دعوت کردند؛ اما تعداد کمی به این موضوع توجه کردند و این نشان دهنده فضای متفاوت این دوره از مجلس شورای اسلامی است؛ چرا که در این دوره هیچ گروهی اکثریت کرسی‌ها را ندارد.

نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از مفاسد و رانت خواری‌هایی که در کشور ایجاد شده است به دلیل نظام ناکارآمد و ناسالم انتخاباتی کشور است؛ چراکه صداقت در این مدل از انتخابات رنگ باخته است و برای اصلاح امور باید مانند بسیاری از کشور‌ها به سمت کار تشکیلاتی، کادرسازی و حزب گرایی مبتنی بر حزب اللهی بودن پیش برویم.