مجتبی امانی، حافظ منافع سابق ایران در قاهره در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص اظهارات رئیس حشدالشعبی پیرامون اینکه حضور مقتدی صدر در کنار آیت الله خامنه‌ای بیانگر پیامی بزرگ برای رژیم صهیونیستی است، گفت: اساسا این تصویر در کنار تصاویر سخنگوی انصارالله یمن و مسئولان بلند پایه حماس در کنار مقام معظم رهبری و همچنین اظهارات اخیر سیدحسن نصرالله باید در کنار هم ارزیابی شود.

وی تصریح کرد: همه این‌ها نشان دهنده آن است که جبهه مقاومت جبهه‌ای به هم پیوسته، متحد و یکپارچه است و به صورت کاملا راهبردی در منطقه شکل گرفته است.

امانی تصریح کرد: این شکل گیری محور مقاومت از لبنان، سوریه، عراق، ایران و یمن تشکلی بسیار عظیم است که آرایش جدیدی در منطقه را در بر خواهد داشت که در این آرایش جدید مقاومت قطعا دست برتر را خواهد داشت.

حافظ منافع سابق ایران در قاهره در خصوص اخباری مبنی بر مخالفت‌های مقتدی صدر با سیاست‌های ایران گفت: موضوع اختلاف صدر با ایران قبل از اینکه واقعیت باشد نتیجه اخبار کذب منتشر شده در فضای پیچیده عراق است که توسط برخی بدخواهان رابطه ایران و عراق به آن دامن زده شد.

وی تصریح کرد: صدر دارای سوابق مبارزاتی با آمریکاست ضمن اینکه به سلایق مختلف در عراق باید احترام گذاشت و ایران نیز به این موضوع اهتمام ویژه‌ای دارد.

امانی با بیان اینکه رقابت‌ها و بعضا اختلافات درون جبهه ضد آمریکایی در عراق مثل هر جای دیگر وجود دارد، گفت: این عامل نباید به عنوان موضوعی بازدارنده در این جبهه معرفی شود و نباید به گونه‌ای تعبیر شود که جبهه ضد آمریکایی در عراق دارای اختلاف با ایران است.

حافظ منافع سابق ایران در قاهره در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد ایران با تمام احزاب سیاسی عراق که هدف مشترکی برای حفظ تمامیت ارضی و ساختار سیاسی و استقلال عراق دارد همراهی و همگامی کامل را خواهد داشت.