سوپرایز استثنایی ما موزه‌های بارسلونا با تورهای سفر باتو.

بارسلونا، پایتخت ایالت کاتالونیا و یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. علاقمند هنر باشید یا علم یا تاریخ یا حتّی فرهنگ اسپانیایی، بارسلونا برای هریک موزه‌ای دارد که شما را شگفت‌زده می‌کند. از آنجایی که خیابان‌های پر پیچ و خم و نقشه پیچیده سامانه‌های حمل و نقل عمومی در بارسلونا برای گیج کردن گردشگران کافی است، سایت “سفر باتو” در این مطلب فهرستی از بهترین موزه‌های بارسلونا تهیه کرده است تا برای انتخاب میان فهرست بلندبالای موزه‌های بارسلونا دچار دردسر نشوید.

موزه ملی هنر کاتالونیا  Museu Nacional d’Art de Catalunya

موزه ملی هنر کاتالونیا  Museu Nacional d’Art de Catalunya

شاید بتوان گفت این موزه جامع‌ترین و متنوع‌ترین مجموعه از هنر کاتالونیا را در خود جای داده است. با نقاشی‌های دیواری متعلق به روم باستان و تابلوهای مذهبی تا نمونه‌هایی از هنر مدرن کاتالان و هنر عکاسی.

فراموش نکنید که از بالای پله‌های این موزه منظره‌ بسیار زیبایی از شهر بارسلونا پیش روی شما قرار دارد.

مرکز فرهنگ معاصر بارسلونا The Centre de Cultura Contemporània de Barcelona

این مرکز که به اختصار (CCCB) نامیده می‌شود؛ اغلب به دلیل همسایه مشهور خود یعنی موزه هنرهای معاصر بارسلونا (MCCB) نادیده گرفته می‌شود. امّا حقیقتاً ارزش تماشا دارد. نه فقط به خاطر اینکه (CCCB) آثاری خاص و خیال‌انگیز را به نمایش می‌گذارد بلکه آن‌قدر تنوع این آثار فراوان است که حتّی کسانی که کمتر به بازدید از موزه‌ها علاقه دارند را نیز به هنر معاصر علاقمند می‌سازد.

موزه دریایی بارسلونا Museu Marítim de Barcelona

موزه دریایی بارسلونا Museu Marítim de Barcelona

برای علاقمندان به خشکی و دریا، موزه دریایی بارسلونا در قیمت تور لحظه آخری بسیار جالب است. این موزه که اخیراً بازسازی شده و برای عموم مردم بازگشایی شده است، علاوه بر مجموعه‌های وسیع و دائمی خود، برپایی نمایشگاه‌های موقت را هم در برنامه خود دارد. تاریخ شهر بارسلونا به عنوان یک شهر بندری در کنار دریای مدیترانه با دریا گره خورده است. ساختمانی هم که موزه دریایی بارسلونا در آن قرار دارد در(Las Ramblas)  قرار دارد که کاملاً به دریا نزدیک است و در گذشته‌های دور و در زمان جنگ برای ساخت انواع کشتی استفاده می‌شده است.

موزه طراحی بارسلونا Museu del Disseny de Barcelona

موزه طراحی بارسلونا Museu del Disseny de Barcelona  

اگر به مد، مبلمان، طراحی گرافیک، هنرهای تزئینی و یا معماری علاقمند باشید، موزه طراحی بارسلونا برای شما جذاب خواهد بود. این موزه در منطقه Plaça de les Glòries Catalanes واقع شده است. در ساختمان جدید موزه ترکیبی از چهار مجموعه قدیمی شهر بارسلونا با تمرکز بر هنر اشیاء و طراحی در یک طبقه کنار هم قرار گرفته‌اند. ساختمان جدید موزه از یک طراحی پیشرو و مدرن برخوردار است.

موزه علوم بارسلونا CosmoCaixa    

موزه علوم بارسلونا CosmoCaixa

این موزه که برای یک گردش خانوادگی کاملاً مناسب است در سال 2004 پس از سال‌ها دوباره آغاز به کار کرد. بخش‌های دائمی این موزه با موضوعات مختلف دسته‌بندی شدند؛ موضوعاتی از صورت‌های فلکی گرفته تا ساختار سنگ‌ها. این موزه هم برای مردم بومی منطقه و هم برای گردشگران ماجراجو جالب است. افلاک نمای سه بعدی و  مدل منظومه شمسی در بخش کودکان مگر می‌شود جذاب نباشد؟

بنیاد خوان ماریو Fundació Joan Miróamj   

اگر به آثار Joan Miró علاقمند هستید می‌توانید تپه‌ Montjuïc را بالا بروید و به تماشای مجموعه آثار او بروید. در آنجا با ساختمانی مدرن روبرو خواهید شد که آثار مدرن Joan Miró از قبیل مجسمه و تابلوهای نقاشی را در خود جای داده است. گرچه موزه به نام Joan Miró است ولی آثاری از دیگر هنرمندان نیز در قالب نمایشگاه‌های موقت در آن به نمایش گذاشته می‌شود.

موزه هنر مدرن اروپا Museu Europeu d’Art Modern              

موزه هنر مدرن اروپا Museu Europeu d’Art Modern

این موزه که به اختصار (MEAM) نامیده می‌شود در نزدیکی موزه پیکاسو و در منطقه تاریخی بارسلونا قرار دارد. اغلب هنرمندانی که آثارشان در این موزه به نمایش درآمده هنوز در حال فعّالیت هستند. بیشتر این افراد یا اسپانیایی هستند یا در اسپانیا ساکن هستند. این موزه که فضای کوچکی دارد ولی به بهترین نحو از این فضا بهره‌برداری کرده است با یک هدف ایجاد شده است: ایجاد تعامل با هنر مدرن و درک معنای آن به جای مفاهیم استعاره‌ای و ایجاد سر و صدای ظاهری در جامعه هنری.

موزه تاریخ کاتالونیا Museu d’Historia de Catalunya             

این موزه در بندر Barceloneta که یکی از مناطق قدیمی بارسلونا است قرار دارد. این موزه داستانی منحصر به فرد از این منطقه را بازگو می‌کند. هرکس که می‌خواهد فرهنگ و میراث تاریخی شمال شرقی اسپانیا را به درستی بشناسد لازم است که حتماً به تماشای این موزه برود. نمایشگاه‌های دائمی و موقّت این موزه هردو به ارائه تاریخ پرافتخار این منطقه از زمان پارینه سنگی تا کاتالونیای مدرن امروزی می‌پردازند.

موزه پیکاسو Museu Picasso

این موزه یکی از محبوب‌ترین موزه‌های شهر بارسلونا است. در این موزه آثار کمتر دیده شده از او در کنار تاریخچه‌ای از زندگی پیکاسو به نمایش گذاشته شده است. پیکاسو که در شهر Málaga اسپانیا متولد شده بود در سن سیزده سالگی به همراه خانواده‌اش به بارسلونا آمد. گرچه او بعدها از این شهر رفت، ولی بارسلونا نقش بسزایی در پیشرفت هنری او داشت و او همچنان علاقه و ارتباط خود با بارسلونا را حفظ کرد. ساخت این موزه که یکی از آرزوهای پیکاسو بود، پس از مرگش محقق شد.

نوشته موزه‌های بارسلونا با تورهای سفر باتو اولین بار در رز موزیک – سایت دانلود اهنگ و موزیک ایرانی و خارجی. پدیدار شد.