به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز دوشنبه،‌ مواضع شبه نظامیان ائتلاف سعودی در منطقه «حیران» استان حجه واقع در شمال غربی یمن را موشک‌باران کردند.

نیروهای ارتش یمن و انصارالله روز دوشنبه همچنین یک خودروی نظامی مزدوران ائتلاف سعودی در شهرستان صراوح استان الجوف را منهدم کردند.

کشته شدن ۲ نظامی سعودی در مرز یمن

درگیری‌ها میان نیروهای انصارالله و نظامیان سعودی طی روزهای گذشته در مناطق مرزی نجران، جازان و العسیر بار دیگر تشدید شده که بر اثر آن تعدادی از نظامیان عربستانی از پای درآمدند.

در همین راستا، مسئولان سعودی روز دوشنبه گفتند که دو نفر از نظامیان آن در درگیری با نیروهای ارتش یمن و انصارالله در مرز دو کشور کشته شدند.

به گزارش پایگاه خبری السبق، «فیصل بن فهد بن مقرن» معاون امیر منطقه حائل کشته شدن «مفرج بن بریکان الشمری» و «عادل بن علوان الجبرین» در مرز یمن را به سعودی‌ها تسلیت گفت.

پایگاه مزبور درباره جزئیات کشته شدن دو نظامی سعودی گزارشی منتشر نکرده است،‌اما منابع محلی می‌گویند که آنها در تبادل آتش در مرز دو کشور کشته شدند.

پنج سال است که عربستان و امارات در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.