به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به همت موسسه هدایت تخصصی رضوان و با همکاری موسسه حامی علوم انسانی، نخستین رویداد ره‌نشان سیاستگذاری آغاز به کار کرد.

مراسم افتتاحیه این رویداد صبح امروز پنجشنبه ۲۰تیرماه، در مکان‌ ایستگاه نوآوری شریف برگزار شد.

این‌ مراسم با سخنرانی آقای دکتر نایبی، استاد تمام دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف، آغاز شد. بنیانگذار موسسه حامی علوم انسانی درباره اهمیت سیاستگذاری و ترویج و توسعه این حوزه در جامعه دانشگاهی به ایراد سخنرانی پرداخت.

نخستین رویداد

پس از وی نیز آقای دکتر اشتریان، عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و دبیر کمیسیون اجتماعی دولت، با بیان اهمیت سیاستگذاری در دنیای امروز و لزوم توجه هرچه بیشتر به این حوزه، به سوالات و ابهامات شرکت کنندگان حول حوزه سیاستگذاری پاسخ داد.

پس از مراسم افتتاحیه، شرکت‌کنندگان در قالب 12 تیم سه و چهارنفره با چالش های سیاستگذاری در 4 حوزه مسکن، خودرو، شبکه‌های اجتماعی و یارانه انرژی آشنا شدند. پس از پایان آموزش های لازم، شرکت کنندگان تحت نظر راهبر متخصص به ارایه راه‌حل در مورد موضوع مربوطه پرداخته و خود را محک می زنند.

نخستین رویداد

لازم به ذکر است مرحله اول این رویداد در 4 گام و در دو آخرهفته برگزار خواهد شد.

ره نشان، با هدف آشنایی و رویارویی دانشجویان با چالش های اساسی کشور در سه حوزه سیاستگذاری، رسانه و فناوری اقدام به برگزاری رویدادهایی در این حوزه نموده است. لازم به ذکر است دو رویداد رسانه و فناوری هم اکنون از طریق پایگاه اینترنتی rahneshan.ir در مرحله ثبت نام اولیه قرار دارد. ره نشان رسانه از 29 تیر ماه و ره نشان فناوری از 5 مرداد ماه کار خود را شروع خواهند کرد.