مسابقات مناظره دانشجویی از امروز در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مسابقات مناظره دانشجویی (ویژه نمایشگاه بین المللی قرآن کریم)، ۳۰ اردیبهشت الی ۱ خرداد ماه سال جاری در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، این مسابقات با همکاری سازمان دانشجویان و معاونت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی، جهاددانشگاهی واحد علامه طباطبائی و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان جهاددانشگاهی، با هدف ترویج سبک زندگی قرآنی و با شعار “قرآن معنای زندگی” در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم واقع در مصلی بزرگ امام خمینی تهران برگزار خواهد شد.

در این مسابقات ۸ تیم دانشجویی بر سر گزاره‌های: جدایی دین از سیاست موجب بی اخلاقی سیاستمداران می‌شود، مشکل نهادینه نشدن قرآن، نه در مرحله سیاستگذاری بلکه در مرحله اجرا است. سبک زندگی اسلامی در دوره معاصر ایده‌ای سیاسی و ایدئولوژیک است. سبک زندگی قرآنی با اقتضائات زمانی و مکانی عصر حاضر قابل اجراست. در دنیای تجارت اخلاق مداری مانع پیشرفت است. فعالیت‌های قرآنی فاقد سیاست‌گذاری واحد است. به مناظره خواهند پرداخت. و تیم‌های جدال احسن و منتصرین از دانشگاه شهید بهشتی، تامل و ثامن الحجج از دانشگاه علامه طباطبایی، همپاد و تنقیح مناط ترافرازنده از دانشگاه تهران، شمس اشموس از دانشگاه فرهنگیان و هنر و عقل سرخ از دانشگاه امام صادق حضور خواهند داشت.

گفتنی است، این مسابقات در سه روز ۳۰، ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد ساعت ۱۷ تا ۱۹ در نمایشگاه قرآن شبستان مصلی امام خمینی (ره) و مرحله فینال و مراسم اختتامیه، پنجشنبه ۲ خرداد ساعت ۲۱ تا ۲۳ در بخش دانشگاهی شبستان مصلی برگزار خواهد شد.

نمایشگاه بین المللی قرآن کریم میزبان مسابقات مناظره دانشجویی می‌شود