دهقان در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران؛

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو،‌ حسین دهقان در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران درباره روند نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در راستای اهداف انقلاب اسلامی گفت: اینکه نمایشگاه کتاب چقدر توانسته اهداف انقلاب اسلامی را دنبال کند نیازمند توجه به این حوزه از دو منظر است.

وی افزود: اول آنکه نمایشگاه در حوزه کتاب برگزار می‌شود تا کسانی که ناشر و مؤلف هستند آثار خود را عرضه کنند و مخاطبان از آن بهره‌مند شوند که در این نگاه عمومی مخاطبان با تازه‌های نشر آشنا می‌شوند و نیاز خود را تامین می‌کنند، این بحث همان عرضه و تقاضا است، اما از جنبه دیگر موضوع فرهنگ سازی و القای فضای متفاوت به جامعه وجود دارد که می‌تواند در تعیین رویکرد جامعه تأثیرگذار باشد.

مشاور فرمانده معظم کل قوا گفت: اولویت دادن به برخی آثار می‌تواند القا کننده این موضوع باشد که سیاست‌ها هدف خاصی را دنبال می‌کند و جامعه نیز به همان سمت درحرکت است.

دهقان بیان کرد: نمایشگاه کتاب در حوزه نمایشگاهی‌اش عملکرد موفقی داشته و داده‌ها نشان می‌دهد چه گرایش‌هایی در این زمینه وجود دارد و چه کتاب‌هایی از متقاضیان بیشتری برخوردار هستند و البته جامعه در طول زمان و گرایش جامعه در چند سال میان اقشار مختلف چگونه بوده است. بر اساس این اطلاعات متوجه می‌شویم که نیاز‌ها به چه سمتی می‌رود و بر اساس آن می‌توان برنامه‌ای اعمال کرد.

وی درباره نقش نمایشگاه در اعلام پیامی جهانی خاطرنشان کرد: دنیا همین که می‌بیند یکی از برنامه‌ها و شاخصه‌های توسعه فرهنگی تعدد و تنوع کتاب است به فضای فرهنگی خوب کشور پی خواهد برد.