به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از یورونیوز،‌ روسای سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه در نامه‌ای به مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور از احتمال تحریف اطلاعات دولت درباره ایران ابراز نگرانی کردند.

در نامۀ روسای دموکرات کمیته روابط خارجی، نیروهای مسلح و اطلاعات مجلس نمایندگان به وزیر خارجه ایالات متحده از او خواسته شده است تا اسناد مربوط به برنامه تسلیحاتی ایران را پیش از روز دوم خرداد در اختیار آنها بگذارد.

این نامه در حالی برای مایک پمپئو ارسال شده است که خبرگزاری رویترز ماه گذشته گزارشی در مورد اختلاف بین مقامات اطلاعاتی و وزارت خارجه آمریکا بر سر ارزیابی سالانه از اجرای توافق‌های کنترل تسلیحات منتشر کرده بود.

بنا به این گزارش شماری از مقامات دولت ایالات متحده از احتمال اعمال ملاحظات سیاسی در ارزیابی وضعیت تسلیحاتی ایران ابراز نگرانی کرده بودند.

وزارت خارجه آمریکا تاکنون از اظهارنظر در مورد نامه روسای سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا خودداری کرده است.

همزمان با ارسال نامه روسای سه کمیته مجلس نمایندگان به وزیر خارجه ایالات متحده، سه مقام آمریکایی روز پنجشنبه اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور به مشاورانش گفته است که وی به دنبال جنگ با ایران نیست.

یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود گفت: «او [ترامپ] نمی‌خواهد وارد جنگ شود. او چنین آدمی نیست.»

بنا به همین گزارش رئیس جمهوری آمریکا با این حال خطاب به مشاورانش تاکید کرده است که قصد دارد از منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه دفاع کند.

دونالد ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی سال 2016 خود ضمن انتقاد از جنگ‌های خارجی پرهزینه کشورش وعده داده بود که مانع از ورود آمریکا به درگیری جدید نظامی خواهد شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه در مراسم استقبال از اولی ماورر، همتای سوئیسی خود در کاخ سفید در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال جنگ با ایران ابراز امیدواری کرد که چنین اتفاقی روی ندهد.