به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، مناطق جنوب شرقی طرابلس از روز جمعه (دیروز) شاهد پیشروی نیرو‌های «برکان الغضب» (آتشفشان خشم) وابسته به دولت وفاق ملی است.

در حالیکه چند محور جنگی در جنوب غربی طرابلس شاهد آرامش نسبی است، اما مناطق جنوب شرقی این شهر از دیروز به خصوص در مناطق سوق‌الخمیس و السبیعه شاهد پیشروی نیرو‌های دولت وفاق ملی است.

وبگاه «العربی الجدید» به نقل از «محمد قنونو» سخنگوی عملیات «برکان الغضب» (آتشفشان خشم) گزارش داد که نیرو‌های دولت وفاق ملی دیشب ساختمان موسسه هواپیمایی السبیعه را به کنترل خود در آورده و اکثر بخش‌های این منطقه و سوق الخمیس به دست نیرو‌های دولت وفاق ملی افتاد.

وی افزود که آرامش در محور‌های السوانی، الطویشه و الهیره در نزدیکی غریان حاکم است.

قنونو همچنین گفت که در دیگر جبهه‌ها نیز هدف قرار دادن نظامیان حفتر ادامه دارد و صبح امروز شنبه نُه حمله هوایی علیه مواضع نظامیان حفتر در سیدی السائح واقع در نزدیکی ترهونه، قصر بن غشیر و داخل غریان انجام دادیم.

به گفته وی در محور السبیعه تعدادی از نظامیان حفتر به اسارت درآمده و چندین خودروی نظامی آن‌ها به تصرف نیرو‌های دولت وفق ملی درآمد.

در همین ارتباط «فتحی باشاغا» وزیر کشور دولت وفاق ملی لیبی نیز تأکید کرد که حفتر در نقشه سیاسی و نظامی آینده لیبی جایی ندارد.

شبه‌نظامیان موسوم به «ارتش ملی لیبی» تحت امر ژنرال «خلیفه حفتر» از بیست و سه روز پیش پیشروی به سمت طرابلس را آغاز کرده اند، اما با مقاومت شدید نیرو‌های دولت وفاق ملی مواجه شدند.

حفتر به پشتیبانی ریاض، ابوظبی و قاهره قصد دارد طرابلس، مقر دولت وفاق ملی را تصرف کند. حفتر، جنگ علیه طرابلس را عملیات آزادسازی طرابلس نامیده و فائز السراج (رئیس دولت وفاق ملی) نیز برای مقابله با این حمله، عملیات نیرو‌های خود را «برکان الغضب» (آتشفشان خشم) نامیده است.