به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین المللی براساس اولویت‌های پژوهشی استراتژیک کشور، نخستین همایش بین‌المللی «اقتصاد جهانی و تحریم‌ها» را مهرماه امسال برگزار می‌کند. این رویداد بین‌المللی با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌های برتر کشور، دانشمندان مطرح جهانی و کاندیدای جایزه نوبل اقتصاد در روز‌های هفدهم و هجدهم مهرماه سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.

با توجه به اینکه هدف از برگزاری این رویداد کمک به توسعه دانش و پژوهش در حوزه اقتصاد با تاکید بر موضوع تحریم‌ها در کشور و ارائه راهکار‌های عملی در این حوزه است، برگزاری آن فرصتی برای کلیه پژوهشگران، اساتید و دانشجویان است که با ارائه مقالات و دستاورد‌های پژوهشی خود در جهت کمک به اعتلاء و پیشرفت کشور و مقابله موثر با تحریم‌ها گام بردارند.

حضور اساتید برتر دانشگاه‌های کشور و دانشمندان بین‌المللی در حوزه‌های اقتصاد، حقوق، علوم سیاسی به عنوان سخنرانان اصلی و برگزاری پنل‌های تخصصی از جمله نقاط حائز اهمیت این رویداد است.

گفتنی است، تاثیر تحریم‌ها بر ایران، تحریم‌های آمریکا علیه ایران، نظم جهانی و تحریم‌ها، مطالعه تطبیقی: مورد مطالعاتی تحریم‌ها از جمله محور‌های مورد بررسی در این کنفرانس بین المللی است.

همایش «اقتصاد جهانی و تحریم‌ها»