حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به مطالبات حق التدریس ها اظهار داشت: طبق اطلاعاتی که داریم هنوز وزارت آموزش و پرورش به صورت کامل مطالبات معلمان حق التدریس را پرداخت نکرده است.

وی در ادامه افزود: در جلسه ای که روز شنبه با شورای آموزش و پرورش حوزه انتخابیه داشتم، حق التدریس ها هنوز از عدم پرداخت مطالبات گلایه می کردند.

سلیمی تصریح کرد: انتظار داشتیم در هفته معلم آقای رئیس جمهور و وزیر محترم آموزش و پرورش تلاش بیشتری می کردند که حداقل مطالبات حق التدریس ها را پرداخت شود.

وی تاکید کرد: هفته معلم و روز معلم که می شود بحث تکریم معلمان بر سر زبان ها می افتد اما تکریم زبانی کافی نیست بلکه باید تکریم عملی صورت گیرد اگر قرار نیست این کار انجام شود حداقل حق و حقوق معلمان را به موقع پرداخت کنند. اگر آقایان یک ماه حقوق نگیرند آسمان را به زمین می دوزند اما معلمان عزیز با نجابت شرایط را تحمل می کنند و خواسته خود را با ملایمت مطرح می کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش یادآور شد: چگونه معلمان حق التدریسی که نجیبانه درخواست پرداخت حق و حقوق چند ماه گذشته خود را دارند می توانند با مبلغ اندک حق التدریسی و این تورم لجام گسیخته امرار معاش کنند.

وی در پایان با بیان اینکه امیدواریم تا 12 اردیبهشت نیامده خبر خوبی از آقای وزیر درباره پرداخت مطالبات حق التدریس ها بشنویم، در خصوص واریز سود صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب بازنشسته های فرهنگی، خاطرنشان کرد: هنوز سود صندوق ذخیره فرهنگیان به حساب بازنشسته های فرهنگی واریز نشده است.