به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در راستای تقویت همکاری‌های آموزشی و پژوهشی ما بین دانشگاه ایلام و دانشگاه واسط عراق و پیرو اجرای مفاد تفاهم‌نامه همکاری علمی بین دو دانشگاه، هیئتی ۴۰ نفره متشکل از دانشجویان و اعضای هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه واسط به سرپرستی ماجد السلطانی از دانشگاه ایلام بازدید کردند.

همچنین در جریان این بازدید دانشجویان عراقی در کلاس‌های مشترک با دانشجویان ایرانی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ایلام حضور یافتند و از محضر اساتید این رشته بهره‌مند شدند.

بخش دیگر برنامه این هیأت، شرکت در کلاس‌های مرکز آموزش زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان دانشگاه بود که از نزدیک با شیوه تدریس در این مرکز آشنا شدند.

مهدیزاده، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ایلام نیز با حضور در محل استقرار این هیئت، با ابراز خرسندی از حضور این هیئت در دانشگاه ایلام، گفت: آموزش زبان فارسی برای تقویت روابط رو به رشد دو کشور امری ضروری است و در ادامه بر توسعه همکاری‌های مشترک دانشگاه ایلام و دانشگاه واسط تأکید کرد.

ماجد السلطانی، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه واسط و رئیس هیئت عراقی ضمن تشکر از حسن همکاری و استقبال خوب مسئولان دانشگاه ایلام و ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات بین دو دانشگاه، گفت: دانشگاه ایلام در زمینه توسعه روابط با دانشگاه‌های عراقی، یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌های ایران است و امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.