به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو،‌ محمد اسلامی در خصوص وضعیت بازار مسکن و اظهارات برخی نمایندگان مجلس مبنی در رابطه با این بخش، اظهار کرد: واقعیت این است که التهابات قیمتی که در بازار مسکن روی می‌دهد ریشه در همان عملیات روانی دشمن دارد که در فرآیند اقتصادی کشور را هدف قرار داده است.

وی با بیان این‌که متاسفانه در این ماجرا عده‌ای آگاهانه یا ناآگاهانه آتش بیار معرکه شده‌اند، افزود: در زمان جنگ تحمیلی عده‌ای کالا را از سطح بازار جمع‌آوری کرده و آنرا احتکار می‌کردند. الان هم همان اتفاق افتاده و عده‌ای کالا را جمع کرده و نمی‌گذارند به دست مردم برسد.

وی با بیان این‌که عده‌ای در حال حاضر آگاهانه یا ناآگاهانه در جهت التهاب اقتصاد و برنامه عملیات روانی دشمن علیه کشورمان حرکت می‌کنند در خصوص قیمت‌های مسکن، تاکید کرد: اساسا معامله مسکنی با این نرخ‌ها صورت نگرفته است و بازار مسکن در رکود به سر می‌برد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که این‌که عده‌ای می‌گویند دستگاه متولی بخش مسکن مقصر است، هیچ ارتباطی به وزارت راه و شهرسازی ندارد، گفت: این وضعیت متاثر از جنگ روانی دشمن است.
اسلامی در ادامه به برنامه دولت و وزارت راه و شهرسازی برای رونق مسکن و تعادل بخشی به آن اشاره کرد و افزود: در این راستا یک برنامه منسجم و کامل در حال اجراست.

وی توضیح داد: این برنامه را به صورت کامل و با تمام قوا اجرایی کرده و نسبت به برخی القائات نیز تاثیری نمی‌پذیریم. رونق بخشی به مسکن را به صورت قاطع اجرا می‌کنیم و لوازم مورد نیاز نیز فراهم شده است.

وی با اعلام این‌که زمین مورد نیاز برای تولید مسکن در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد، گفت: همزمان مباحث مربوط به توانمندسازی سازندگان را در دستور کار قرار داده‌ایم؛ در این راستا با مجوز شورای پول و اعتبار وام ساخت مسکن به صورت انفرادی و زوجین را افزایش داده‌ایم که به خریدار منتقل می‌شود.

وی تاکید کرد: زیرساخت‌های کارت اعتباری مصالح ساختمانی نیز به صورت سیستمی فراهم شده و با اقداماتی که به آنها اشاره شد رونق بخشی به مسکن را عملیاتی می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: در خصوص مسکن اقشار کم درآمد نیز برنامه‌های مورد نظر در حال اجراست.