به گزارش گروه استان ها خبرگزاری دانشجو، حسن رنجبرعسکری در جمع خبرنگاران از تدوین سند راهبردی معاونت‌های دانشگاه تا شهریور ماه خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این سند، نوع طرح جامعی که برای سند چشم‌انداز دانشگاه می‌خواهیم، تدوین می‌شود.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان از حمایت مرکز رشد دانشگاه از شرکت‌های دانش‌بنیان یاد کرد و ادامه داد: دانشگاه ولیعصر(عج) اولین دانشگاه استان است که مرکز رشد راه‌اندازی کرده و ۵۵ شرکت در مرکز رشد دانشگاه فعالیت می‌کنند.

رنجبرعسکری با بیان اینکه تلاش داریم ارتباط صنعت با دانشگاه را به معنای واقعی اجرا کنیم و در این راستا در پروژه‌هایی با شرکت مس همکاری داریم، اضافه کرد: آزمایشات مرتبط با تولید اسیدسولفیک مس در دانشگاه انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: کود سولفات آمونیوم با کیفیت بالا در آزمایشگاه ما تولید می‌شود که این کود از خارج وارد می‌شد و با تولید انبوه از وابستگی به خارج بی‌نیاز می‌شویم.

رنجبرعسکری با اذعان به اینکه اگر خیران نبودند دانشگاه نبود و بالای ۱۳۰ هزار متر مربع فضا داریم که کثرا به همت خیران تأمین شدند، گفت: حذف کاغذ از چرخه اداری دانشگاه اقدامی در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان به امضای تفاهم‌نامه دانشگاه با وزارت علوم افغانستان اشاره و اظهار کرد: قرار است تا آخر خرداد پرونده دانشجویانشان را به دانشگاه ارسال کنند تا از نظر علمی بررسی شود و در صورت پذیرش از سوی دولت جذب دانشگا‌ه ما می‌شوند و پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر ۱۰۰ دانشجو پذیرش شوند.

رنجبرعسکری همچنین از همکاری برای پذیرش دانشجو از کشور عراق خبر داد.

وی بیان کرد: در روستای مانی مزرعه یک هکتاری زعفران به صورت آزمایشی ایجاد شده که اگر شرایط آب و هوایی مناسب بود تولید در آن منطقه ادامه می‌یابد و قصد داریم در شهرک مس نسبت به کشت گل محمدی و زعفران ورود کنیم.

مهدی مصباح معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه از راه‌اندازی رشته دکترای ژنتیک برای امسال در دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: رشته بین‌دانشگاهی زبان رایانشی درخواست دادیم که در حال بررسی است.

حجت‌الاسلام جمالی رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه این دانشگاه را دارای ۶۰ کانون و تشکل عنوان کرد و برگزاری یادواره‌های شهدا در طول سال، جشنواره‌ها و کرسی‌های آزادایشی را از برنامه‌های معاونت فرهنگی برشمرد.

وی ادامه داد: امسال ۵۰۰ دانشجو راهی اردویاهیان نور شدند و ۱۳۰ زوج جوان به مشهد مقدس اعزام شدند وام کمک هزینه ازدواج به زوج‌هایی که سال اول ازدواج‌شان بوده اعطا شده است.