به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، ۱۲ خرداد امسال فینال جام حذفی با بازی پرسپولیس و داماش گیلان در ورزشگاه شهدای فولاد برگزار شد؛ مسابقه‌ای که حاشیه ساز شد و آوازه بی‌نظمی و سوء مدیریتش شُهره شهر.

این حواشی آنقدر پر سر و صدا شد که زمان برگزاری مسابقه را به تعویق انداخت و نهایتا بعد از کلی اعتراض و قهر و جدال، مسابقه به جای آنکه در ساعت ۲۱ برگزار شود در ساعت ۲۳:۲۰ شروع و با نتیجه یک گل به نفع پرسپولیس به پایان رسید.

سوء مدیریت در فروش بلیت و عدم اختصاص صندلی به هواداران داماش از جمله موارد بروز بی نظمی در این مسابقه عنوان شد.

در همان شب در حین برگزاری مسابقه، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به محرومیت موقتی سعید فتاحی مسؤول مسابقات لیگ و تعلیق حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ و عبدالکاظم طالقانی رئیس هیأت فوتبال خوزستان رأی داد.

بعد از گذشت چند ماه از حکم کمیته اخلاق و اعتراض افراد نامبرده به کمیته استیناف درنهایت این سه نفر تبرئه شدند؛ البته تا زمان اعلام حکم کمیته استیناف، برخی فوتبالی‌ها مدعی شدند که مقصر اصلی، عوامل برگزار کننده فوتبال نبوده اند بلکه نیروی انتظامی نقش پررنگی در ایجاد این بی‌نظمی داشته است.

این ادعا و اظهارنظرات، فارس را بر آن داشت تا نظر سخنگوی ناجا را در این زمینه جویا شود.

سردار احمد نوریان معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی در واکنش به حواشی به وجود آمده برای فینال جام حذفی و مقصر جلوه دادن نیروی انتظامی اظهار داشت: باید تکلیف این حوزه در یک نشست مشترک- که مورد درخواست آنهاست- مشخص شود؛ چراکه پلیس در راستای خدمتگزاری توان بالایی را در همه مسابقات قائل می‌شود.

سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد: جهت برگزاری خوب بازی‌ها، به وجود نیامدن حاشیه و پرهیز از هرگونه ناامنی و درگیری، پلیس تمام قد در صحنه بوده و وقت می‌گذارد؛ پلیس کوتاهی نکرده و باید گفت: اینگونه حاشیه‌سازی‌ها مورد اعتراض ماست.

وی اظهار امیدواری کرد در نشست مشترکی که قرار است انجام شود ریز به ریز مسائل بررسی شود و این فضا و این ادعا‌هایی که بعضی‌ها دارند روشن شود.

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: یک مامور پلیس در جریان مسابقات، ساعت‌ها روی پا می‌ایستد، نظارت می‌کند، کمک می‌کند و در مقابل جمعیت عظیمی که با آن فضای هیجانی برای مسابقه آ‌مده‌اند از جان و دل خدمت می‌کند؛ حال اگر بخواهند اینطور با ما برخورد کنند درواقع قابل پذیرش نیست؛ یعنی زحمت بکشی و کار کنی، تلاش و دلسوزی کنی نهایتا هم زیر سوال بروی؟!

سردار نوریان در خصوص آخرین وضعیت امنیتی ورزشگاه‌ها با توجه به تعویق مسابقات لیگ برتر به دلیل تأمین امنیت مسابقات گفت: شورای تأمین قبل از هر مسابقه‌ای تمهیدات لازم برای مسابقات را در نظر می‌گیرد؛ اما یکسری زیرساخت‌ها باید در ورزشگاه‌ها ایجاد شود که وزارت ورزش و جوانان ملزم و مکلف به تامین آن زیرساخت‌هاست.

وی با تأکید بر این مطلب که هیچ مشکلی در بحث امنیتی در خصوص برگزاری مسابقات لیگ برتر از ناحیه «ناجا» وجود ندارد، تاکید کرد: تاکنون در بحث امنیتی هیچ مشکلی در حوزه ورزشگاه‌ها نداشته‌ایم و ان‌شاءالله مسابقات بدون هیچ مسأله‌ای برگزار شود.