چه قدر باید هزینه می‌دادیم تا بفهمیم اروپا هم قابل اعتماد نیست؟
به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها امروز در مراسم اختتامیه اولین جشنواره رسانه‌ای دانشجویی نبا که در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد گفت: خداوند را شاکرم که در این جمع ارزشمند و امیدبخش که به شکوفایی و بالندگی رسیده قرار دارم. معتقدم این حرکت و نظایر آن می‌توانند خلا‌هایی را که در مدیریت فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی وجود دارد به درستی پر کند.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در شکل دهی به مجموعه شئون زندگی انسان‌ها دارند تصریح کرد: رسانه‌ها زمانی وسیله‌ای برای اطلاع رسانی بودند، اما در دوره نوین شاهد شکل گیری رسانه‌ای هستیم که فرستنده و گیرنده پیام هر دو نقش فرستندگی پیدا کرده اند.
حجت الاسلام رستمی از رسانه‌ها به عنوان ابزار تسلط بر مجموعه منابع دنیا و سیاست ورزی نام برد و افزود: به تعبیر رهبر معظم انقلاب رسانه‌ها قدرتمندتر از بمب هسته‌ای هستند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برای دفاع از جغرافیا، امنیت و معیشت مردم کاستی‌ها را شناخته و به دنبال رفع آن‌ها بوده و البته سختی‌هایی را نیز چشیده تصریح کرد: سوال این است که آیا انقلاب اسلامی در جنگ رسانه‌ای به چنین ضرورتی توجه کرده در هر حال در برهه‌ای جنگ نظامی ما با صدام در گرفت، اما امروز به نقطه‌ای از بازدارندگی در راستای دفاع از کشور رسیده ایم و می‌توانیم تهدیدات دشمن را دفع کنیم. از طرفی در حوزه اقتصادی هم مدیران متوجه هجمه اقتصادی دشمن شده اند هم چنین در بحث امنیتی نیز به اشراف امنیتی دست یافته ایم، اما سوال اینجاست که آیا تهدیدات حوزه رسانه که یک حوزه تاثیرگذار است را شناخته ایم و از طرفی سوال این است که کدام جبهه و جریان برای مقابله با هجمه و طراحی رسانه‌ای علیه انقلاب اسلامی شکل یافته است و آیا اصلا چنین جبهه‌ای وجود دارد یا نه.
وی با اشاره به اینکه در برهه‌ای هجمه فرهنگی و خوش بین نبودن به غربی‌ها علی رغم تاکیدات رهبر معظم انقلاب توسط عده‌ای انکار می‌شد و زمان گذشت تا این افراد به این نتیجه رسیدند که هجمه فرهنگی وجود دارد و کشور‌های استعماری قابل اعتماد نیستند تصریح کرد: سوال اینجاست چه قدر باید هزینه می‌دادیم تا بفهمیم اروپا هم قابل اعتماد نیست و این هزینه‌ها را نیز داده ایم تا به این نتیجه رسیده ایم.
حجت الاسلام رستمی با بیان اینکه رسانه سلاحی کارگرتر از سلاح هسته‌ای است تصریح کرد: امروز شکل دهی به انسان‌های جدید، حکمرانی‌های جدید و حذف حاکمیت‌ها و فرهنگ‌ها توسط جریان فرهنگ مسلط جهانی و کسانی که دارای تسلط رسانه‌ای هستند انجام می‌شود.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه ما امروز در جریان رسانه‌ای کشور با یک گروه بزرگ سهل انگار یا سهل اندیش و یا وابسته مواجه هستیم تصریح کرد: کاری که عزیزان ما در قالب جشنواره نبا و یا حرکت‌های این چنینی انجام می‌دهند کار‌های ارزشمندی هستند که باید قدر دانسته شوند.

وی با بیان اینکه امروز مدیریت معرفی آثار برگزیده در حوزه کتاب، رسانه و سینما برعهده جریان انقلابی نیست اظهار کرد: جشنواره نبا مصداق عمل آتش به اختیار است که برگزار کنندگان آن بدون آنکه از یک مرکز فرماندهی خط گرفته باشند با حداقل امکانات، با همت جهادی و با استعداد خود پای کار آمده اند
حجت الاسلام رستمی تصریح کرد: آنچه امروز در صحنه عمل می‌بینیم با آنچه که باید در جبهه و کارزار جنگ رسانه‌ای وجود داشته باشد فاصله وجود دارد و از طرفی در این عرصه فرصت‌ها به افرادی داده می‌شود که حداقل شایستگی را دارند و ان‌ها اعتقاد، سنت‌ها و فرهنگ مردم را مورد هجمه قرار می‌دهند و در مسیر نظام سلطه حرکت می‌کنند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: امیدواریم جشنواره نبا طلیعه به میدان آمدن قابلیت‌های نظام اسلامی و شناسایی جامع و کامل الگو‌ها و استعداد‌های فراوانی باشد که در کشور وجوددارند.
وی با بیان اینکه بچه‌های انقلابی و جهادی هر گاه به آن‌ها فرصت داده شده ثابت کرده اند می‌توانند بهترین کار‌ها را ارایه دهند افزود: جوانان انقلابی با حضور در مناطق سیل زده بهترین عملکرد را که قابل احتجاج است از خود به نمایش گذاشتند عملکردی که هیچ سیستم و دولتی نمی‌توانست این چنین توانمند و سریع وارد عرصه شود و کار را به نتیجه برساند.
حجت الاسلام رستمی بیان کرد: امروز کشور‌های مدعی زمانی که دچار آسیب‌ها و حوادث طبیعی می‌شوند تا سال‌ها درگیر آن هستند، اما در کشورمان جریان انقلابی معتقد، بی ادعا و بی توقع وارد میدان عمل شد و نتیجه هم گرفت با این وجود جبهه‌های دیگر نیز قادر به نتیجه گیری هستند.