کارگاه آموزشی با هدف ترویج علوم شناختی برگزار می‌شودبه گزارش گروه فناوری خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، «طراحی آزمون‌های شناختی مبتنی بر مطالعات ثبت سیگنال‌های مغزی» عنوان کارگاه آموزشی و عملی است که با حمایت این ستاد برای تحقق این هدف برگزار شد. برگزاری این گارگاه تئوری و عملی به مدت سه روز در دانشگاه هنر اسلامی تبریز زمینه ترویج و گسترش دانش علوم شناختی میان دانشجویان را فراهم کرد.

طراحی و ساخت تکالیف علوم شناختی، روش‌ها و ثبت انواع سیگنال‌های مغز با دستگاه‌های اهدایی ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط سه تن از اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی برای جمعی از دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز در این رویداد تشریح شد.

بر اساس این گزارش، ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ایجاد فرصت‌های مطالعاتی و تحقیقاتی برای دانشجویان و اساتید می‌کوشد با اجرای طرح‌های حمایتی و انجام سرمایه گذاری، زمینه ترویج و گسترش حوزه‌های علوم شناختی درمراکز علمی و دانشگاهی را فراهم کند و در امر تربیت و آموزش نیروی انسانی مورد نیاز در حوزه‌های علوم شناختی گام‌های اساسی بردارد.

همچنین با هدف ترویج دانش علوم شناختی و با کمک و حمایت ستاد یک دستگاه “الکتروانسفالوگرام” ۶۴ کاناله و یک دستگاه رهگیری چشمی برای تجهیز آزمایشگاه شناختی دانشگاه هنر اسلامی تبریز در اختیار این نهاد علمی – آموزشی قرار گرفت.

در حال حاضر حدود دو هزار دانشجو در دانشگاه هنر اسلامی مشغول تحصیل هستند و در نظر است در راستای گسترش دانش علوم شناختی علاوه بر رشته علوم شناختی با گرایش خلاقیت و طراحی، در آینده دوره دکتری علوم شناختی نیز در این دانشگاه ایجاد شود.