به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سید عباس موسوی در سخنرانی مراسم روز قدس در مصلی جدید محمودآباد، اظهار کرد: امام یک تنه ایستاد و روز قدس را از مظلومیت در آورد که ۴۰ سال هست شما مردم از قدس و مظلومیت این مردم دم می‌زنید و شاهد آزادی اولین قبله مسلمین با دست همه مسلمانان باشیم.

وی افزود: ۷۰ سال است که ملتی مظلوم و تحت ستم را به گروگان گرفتند، ۷۰ سال در منطقه‌ای بنام فلسطین با غصب و جنایت هست که مردان فلسطین را می‌کشند و زنانشان را اسیر و کودکان را تکه تکه می‌کنند، ۷۰ سال است که جهان این همه جنایت را می‌بیند، اما دم فرو نمی‎زند.

موسوی خاطر نشان کرد: این شما ملت مسلمان و پرشور و انقلابی هستید که مظلومیت این ملت را فریاد می‎زنید و مایه ننگ بشریت و کشور‌های اسلامی است که غاصبان رژیم اشغالگر قدس با خدعه و نیرنگ و با تطمیع و تهدید برخی حکام منطقه را فریفتند و این‌ها برای دوستی و ایجاد رابطه با رژیم اشغالگر با این همه سابقه جنایت مسابقه گذاشتند و این ننگ یک ننگ ابدی برای حکام کشور‌های عربی خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: کاری که نتوانستند با ۷۰ سال جنایت و کشتن و تکه تکه کردن زنان و کودکان فلسطینی به سرانجام برسانند با طرح معامله قرن که آثارش را داریم می‌بینیم و و صد افسوس برخی کشور‌های عرب و مسلمان که داعیه‌دار اسلامیت و عربیت هستند سردمدار آن شدند و این ننگ و درد برای جهان اسلام می‌ماند تا ملت‌های مسلمان از جمله ملت ایران با هوشمندی با این غائله خاتمه بدهند.

وی در ادامه اضافه کرد: طلیعه این کار را چندی پیش دیدیم و با اعلام به رسمیت شناختن قدس شریف بعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی غاصب و بعد با الحاق بلندی‎های جولان سوریه به اسرائیل این کار را شروع کردند و هفته‎های بعد در منامه بحرین قرار است یک کنفرانس اقتصادی تشکیل شود تا از طریق پول و سرمایه بتوانند این طرح خودشان را جلو ببرند و اجرا کنند.

این مسؤول افزود: اگرچه استقبال خوبی از این کنفرانس نشد و انشاء‌الله به شکست خواهد انجامید، ولی یک ننگ برای حکام بحرین است که وارد معامله‌ای شدند که شکست آن از پیش قابل پیش بینی است.

سخنگوی وازرت امور خارجه با اشاره به تحریم‌های جدید و رابطه آن با حمایت از قدس مردم ایران، عنوان کرد:یقین بدارید اگر جمهوری اسلامی ایران و شما مردم روزی آزادی قدس را فریاد نزنید بسیاری از این فشار‌ها کم خواهد شد و ملت ایران هیچگاه طرف ظالم را نگرفته است و این ملت هیچگاه اجازه نداد که خون و حق مظلوم ضایع شود و ایران را یکی از موانع کار‌های خودشان در دنیا می‌بینند.

وی یادآور شد:انواع فشار‌ها و تهدید‌ها را ما در طول ۴۰ سال انقلاب شاهد بودیم، اما هیچگاه فشار همه جانبه و متشکل از فشار‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، تبلیغاتی و حتی تهدید نظامی یکجا علیه ملت ایران نبود و تمام این کار‌ها برای اینست که ملت ایران را به عقب نشینی از آن چیزی است که باور دارند، وادارند.

موسوی تاکید کرد:در این شرایط کشور دست‌های پنهانی که در حال پاشیدن بذر یاس و پمپاژ ناامیدی در میان ملت ایران هستند، ببینید و بشناسید این‌ها در طول ۴۰ سال و چه با جنگ هشت ساله و تشدید فشار سیاسی موفق نشدند به اهدافشان دست پیدا کنند، اما الان چاشنی فشار روانی و اثرگذاری روی افکار مردم را دارند امتحان می‌کنند.

وی یادآور شد: اگر سربازی در جبهه جنگ با رشادت در حال جنگ باشد و مدام از پشت القای ناامیدی و شکست و اخبار شکست به او برسد طبعتا روحیه او متزلزل خواهد شد و نمی‌تواند خوب مبارزه کند و شکست خواهد خورد.

این مسئول تاکید کرد:دشمن امروز روحیه ملت ایران را هدف قرار داده است و هر روز می‌بینیم اخبار بد و شایعات منفی و خالی کردن دل ملت در فضای مجازی و رسانه‌ها در حال تدوین و تولید است.

موسوی بیان کرد: خواهش من از همه مردم اینست که هر مطلبی که به دست شما می‌رسد به آسانی نپذیرید و کپی و فوروارد نکنید، چون خبر داریم تیم‌هایی از منافقین در آلبانی، عربستان، آمریکا، امارات و … نشسته‌اند و هزاران نفر کارشان ساختن شایعه و تهمت به مردم و نظام و مسؤولان هستند، چون این‌ها ایرانی‌های فراری و ضد انقلاب هستند با روحیات ما آشنا هستند و آن‌ها اخبار کشور را رصد می‌کنند و هرجا روزنه‌ای ببینند وارد می‌شوند و بخاطر کم بودن سواد رسانه‌ای مردم آنرا به راحتی در گروه‌های خانوادگی پخش می‌کنیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اشاره به تخریب روحیه در عملکرد دشمن، گفت: دشمن از این طریق ابتدا آتش تهیه عملیات روانی می‌ریزد با تخریب روحیه عمل می‌کند و بعد با تحریم اقتصادی و نظامی کشور بتواند سد بزرگی بنام جمهوری اسلامی ایران را از سر راه خودش بردارد و امروز نیازمند این هستیم که صدا از ایران به دنیا مخابره شود، چون ما امروز در وضعیت جنگی قرار داریم و سران نظامی باید آمادگی خودشان را حفظ کنند.

موسوی با توجه به آفت دوگانگی در کشور اظهار کرد: هیچ دوگانه‌ای در کشور ما وجود ندارد و از همه سیاسیون می‌خواهم که این را مد نظر قرار دهند و آنچه را که دشمن طراحی کرده و می‌خواهد در زمین دشمن بازی نکنیم، چون پمپاژ یاس و انتقادات بی اساس و ناامید کننده دلسرد کردن و خالی کردن دل مردم و کار دشمن در این برهه است و بدانید که دشمن واقعا پشت در است نه به لحاظ نظامی بلکه از نظر جنگ روانی و تبلیغاتی و گوشی موبایل پشت در کمین کرده است.

وی در ادامه بیان کرد:دشمن با آتش تهیه تبلیغاتی که طی سالیان تهیه کرده منتظر ما هستند و الان زمان وحدت همه نیروها، شخصیت‎ها و همه مردم و اعتماد به یکدیگر است که امیدواریم به این خواسته‌ها همه ما نائل شویم.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره پیام ملت ایران به دنیا که مقاومت بوده، عنوان کرد:پیام ما به دنیا پیام مقاومت است و تاریخ هفت هزار ساله می‌گوید ما ملتی جنگ‌آور، اما اهل تعامل و گفتگو هستیم و ملتی هستیم که زیر بار ستم و بی عدالتی نخواهیم رفت و قلدران بزرگی را یا در خود حل کردیم یا با خود همراه کردیم و بعد از پیروزی انقلاب هم همین روحیه را به دنیا نشان دادیم و چهل سال شاهد این مطالب هستیم.

وی تصریح کرد: روسای جمهور آمریکا وضعیت را سنجیدند، اما هیچکدام از سلف خود تجربه دیگران را رها نکردند و عبرت نگرفتند و در این تجربه جدیدی را که ترامپ انجام داده و به قول خودشان با کارزار فشار حداکثری و فشار اقتصادی به ویژه بسیاری از مشکلات و گرانی و برخی از نابسامانی‌ها اگرچه بعلت سوءمدیریت مسؤولان و برخی از تجار سودجویان است بدانید فشار اصلی از سمت خارج است تا دل مردم خالی شود تا بتوانند با دست مردم و با ایجاد نارضایتی اهدافشان را جلو ببرند و با روحیه‌ای که در مردم می‌بینیم به سمت پیروزی خواهیم رفت.

موسوی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی در طی ۴۰ سال در چهار محور با استکبار درگیر بوده خاطر نشان کرد: اولین مورد برنامه هسته‌ای بوده که آن‌ها به بهانه‌های مختلف برنامه صلح آمیز هسته‌ای را بعنوان یک تهدید برای خودشان و در زبانی دیگر برای صلح و امنیت بین‌المللی مطرح کرده بودند و با تدبیری که نظام اندیشید همه ارکان نظام متفق القول بودند که این تهدید ساختگی و پوشالی را از بین ببرد تا بهانه دست دشمن داده و این حل شد.

وی اضافه کرد:بعد با تهدید و پشت پا زدن دولت ترامپ مواجه شدیم و دلیل اصلی خروج ترامپ این بود که آن‌ها می‌گفتند ایران چه پس از برجام و چه قبل از برجام تغییری نکرده است و آن‌ها می‌پنداشتند که با برجام فعالیت ایران عوض شود و کار منطقه‌ای و نفوذ منطقه‌ای ما در منطقه کاهش پیدا کند، اما این ممکن نشد.

این مسؤول تاکید کرد:همه بازو‌های ما در جهان کار کرد و نفوذ و اعتبار ما در منطقه و جهان بیشتر شد و برخی از مشکلات اقتصادی که توسط قطعنامه‌های شورای امنیت بود، برداشته شد بنابراین احساس کردند و به زبان آوردند که سرشان در این موضوع کلاه رفته است و به صراحت اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران سر دنیا و ایلات متحده کلاه گذاشته است.

موسوی با اشاره به سخنان آمریکایی‎ها که چگونه خطر ایران را برطرف کنیم، عنوان کرد:آن‌ها گفتند اگر می‌خواهید خطری بنان ایران نباشد بایستی هر چهار تا مشکلی که با دنیا داریم را حل کنند که عبارتند از: مشکل هسته‌ای- برنامه موشکی و دفاعی-بحث حقوق بشر- نفوذ و قدرت ایران در خاورمیانه این‌ها امیدوارند که با فشار‌هایی که به ما می‌آورند به تک تک مردم می‌آورند ایران را وادار کنند به مذاکره‌ای تن بدهد که مسائل سه گانه دیگر را دربردارد که قطعا این طوری نخواهد شد.

وی افزود:ما مذاکره بر سر نقاط قوت و بر سر داشته‌هایمان و برتری نسبی و مطلق‌‎مان نخواهیم کرد، چون ما با حسن نیت مذاکره کردیم و به دنیا نشان دادیم که در عین حالیکه جنگ آور هستیم اهل تعامل و گفتگو هم هستیم، اما این طرف مقابل هست که بر نمی‌تابد اگر در مذاکره‌ای احساس کند جایی به نفع‎اش نیست، شکست بخورد برنمی‌تابد.

این مسؤول یادآور شد:به قول مقام معظم رهبری این به معنای عدم گفتگو و تعامل با اتحادیه اروپا، چین، روسیه، کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیست، اما کسی که آزموده را بیازماید منجر به پشیمانی‌اش خواهد شد و این هست که ترامپ زد زیر میز مذاکره و نتوانست منافع ملت ایران را ببیند شایستگی مذاکره با ایران را ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان گفت:کار من تعامل و مذاکره و سیگنال فرستادن مثبت به جهان هست، اما اینجا همه نظام، دیپلمات‌ها، دولت، قوه قضائیه، مجلس، نظامیان ما و در راس آن‌ها رهبری نظام متفق‌القول هستند الان در شرایط فشار جای مذاکره و گفت‎وگو نیست، اما همیشه برای همه شرایط کشور آماده است اگر فرمان برسد بجنگید، اهل جنگ هستیم اگر فرمان تعامل برسد با پشتوانه همین ملت گفت‎وگو می‌کنیم.

مراسم راهپیمایی روز قدس محمودآباد از گلزار شهدای آهومحله با حضور همه اقشار مردم و مسؤولان برگزار و با طی کردن از خیابان‎ها به مرکز شهر رسیده و افتتاح اولین مراسم و نماز جمعه در مصلی تازه ساخته شده و بزرگ شهر که به همت همه مردم شهرستان بنا شده به ادامه مراسم پرداختند.