به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کرملین ابراز امیدواری کرد که کاخ سفید تماس‌های محرمانه میان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «ولادیمیر پوتین» همتای روسی او را منتشر نکند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دولت روسیه روز جمعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره افشای تماس تلفنی ترامپ و رئیس‌جمهور اوکراین گفت، افشای چنین مکالمه‌ای یک اقدام دیپلماتیک عادی نیست.

پسکوف ابراز امیدواری کرد تیرگی روابط میان روسیه و آمریکا منجر به نشر و افشای تماس‌های تلفنی بین ترامپ و پوتین نشود.

چندی پیش یک مقام امنیتی سابق کاخ سفید، در پی نگرانی از ارتباط تلفنی ترامپ با همتای اوکراینیش و دادن «قولی» به او، به بازرسی کل جامعه اطلاعاتی آمریکا مراجعه کرده و شکایتی ۹ صفحه‌ای را تنظیم کرد.

در پی فشار‌های کنگره آمریکا بر دولت ترامپ، کاخ سفید متن سخنان مراوده شده بین ترامپ و «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین را منتشر کرد. طبق این مکالمات، ترامپ و «رودلف جولیانی» وکیل او برای متقاعد کردن دولت اوکراین جهت کمک به انتخاب مجددش در انتخابات سال ۲۰۲۰ تلاش کرده‌اند.

کاخ سفید اذعان کرده است که این متن، پیاده‌شده کلمه به کلمه صحبت‌های ترامپ و زلنسکی نیست. علاوه بر این، در سه بخش از متن، درست در جایی که ترامپ در حال طرح درخواستش است، ادامه جمله تقطیع شده است.