گام‌های بلند دانشگاه علم و صنعت برای ورود به حوزه فناوری‌های نوظهور/ ۳۰ محصول فناورانه معرفی شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، جبار علی ذاکری رییس دانشگاه علم و صنعت در بزرگداشت دستاورد‌های دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه علم و صنعت گفت: دانشکده فناوری مهندسی پیشرفت که دانشکده نوپا و نوظهوری است در چند سال گذشته با تلاش های فراوان، گام‌های بلندی را در جهت ورود به حوزه فناوری‌های نوظهور برداشته است.

ذاکری ادامه داد: در گذشته پذیرش دانشجو فقط در رشته‌های کلاسیک بوده است اما با تشکیل این دانشکده قصد داریم در رشته‌های فناوری نوین نیز دانشجو بپذیریم تا در خصوص فناوری نوین گام بلندی را برداریم. امروز در بزرگداشت دستاورد‌های دانشکده فناوری‌های نوین شاهد ارایه ۳۰ دستاورد نوآوری هستیم. ما برای دانشگاه افق روشنی را ترسیم کرده ایم و امیدواریم مطابق برنامه راهبردی توسعه و پیشرفت در زمینه‌های فناوری و توسعه نوین حرکت کنیم.

رییس دانشگاه علم و صنعت بیان کرد: اعضای هیات علمی به جهت علاقه شخصی و تعهدی که به نظام و دانشگاه دارند در خصوص فعالیت‌های کاربردی خود عموما به عنوان افرادی که در صنایع مختلف ورود پیدا کرده اند و مشکلات را از نزدیک لمس کرده اند ، پروژه‌های فناوری را به صورت مسئله محور دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به سمت نسل سوم و به سمت فناوری پیش روند، گفت: دانشکده فناوری‌های نوین با وجود اینکه فقط در یک مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد مشکلات را به خوبی شناخته است و می‌تواند گام‌های خوبی را در این جهت بردارد. همواره بر ارتباط دانشگاه با صنعت تاکید کرده ایم و گفته ایم که باید در جهت رفع مشکلات از مطالعات کاربردی غافل نشویم. این دانشکده به عنوان الگویی ویژه در بین دانشکده‌ها می‌تواند نقش آفرینی کند.

رییس دانشگاه علم و صنعت گفت: دانشکده‌های فناوری دانشگاه‌هایی هستند که می‌توانند خودشان را به دانشکده‌های نسل سوم برسانند. گام‌های بعدی فناوران باید ورود به مراکز رشد و تشکیل شرکت‌های دانش بنیان باشد تا بتوانند تولیداتشان را در جامعه ارایه دهند.