به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مهدی باقری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با حضور رؤسای واحد‌ها و مراکز دانشگاهی به میزبانی دانشکده سمای بندرعباس برگزار شد، بسترسازی در حوزه توسعه و رشد دانشگاه را خواستار شد و گفت: همه باید با برنامه‌ریزی جامع و بلندمدت بتوانیم خدمات سازنده و تأثیرگذاری در جامعه انجام دهیم.

باقری با قدردانی از مشارکت دانشگاهیان استان هرمزگان در حمایت از هموطنان سیل‌زده کشور افزود: مردم ایران اسلامی با حرکت به‌موقع و خداپسندانه خود یک‌بار دیگر نشان دادند که همیشه به یاد یکدیگر بوده و در مشکلات و روز‌های سخت در کنار هم هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با تأکید بر مدیریت مالی و صرفه‌جویی هزینه‌ها در دانشگاه اضافه کرد: هزینه‌ها در دانشگاه باید بر اساس بودجه تخصیص یافته و با نظارت و کنترل دقیق صورت پذیرد و از هرگونه هزینه خارج از برنامه تعیین‌شده خودداری شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های حوزه‌های مختلف در دانشگاه باید با نظر شورا‌های تخصصی انجام شود اظهار کرد: رؤسای شورا‌ها باید با قراردادن برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه خود در مسیر سیاست‌های دانشگاه بتوانند علاوه بر کاهش هزینه‌ها نسبت به کیفیت‌بخشی آن گام بردارند.

باقری برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت را در راستای استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت دانشگاه خواستار شد و تصریح کرد: دانشگاه باید با استفاده از ظرفیت‌های خود بتواند با درآمدزایی و تقویت مالی خود در مسیر توسعه قرار دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: ۸۰ درصد املاک واحد‌های دانشگاهی این دانشگاه سند دریافت کرده‌اند و ۱۰ درصد آن در حال دریافت سند و برای ۱۰ درصد باقی مانده به‌دنبال تهیه مستندات قانونی برای ارائه هستیم.

وی با تأکید بر راه‌اندازی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه‌های دانش‌بنیان با طرح‌های درآمدزا با هدف تقویت و رونق تولید از رسالت‌های مهم دانشگاه است که باید در واحد‌ها و مراکز جامه عمل پوشانده شود.

در ادامه، محسن دهقانی، رئیس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان نیز گزارشی از روند توسعه و رشد واحد‌ها عنوان و ابراز امیدواری کرد که واحد‌های دانشگاهی این استان با برنامه‌ریزی، تلاش و مدیریت صحیح بتواند راه رشد و توسعه را هموار سازد.

دهقانی خواستار گسترش و جابه‌جایی رشته‌ها بین مراکز تابع و واحد‌های مادر شد و گفت: این کار باید با نیازسنجی و رعایت ضوابط و مطالعه انجام شود تا در آینده این رشته دچار چالش و مشکل نشوند.

همچنین، احسان محمدی‌نژاد، معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس نیز گفت: توسعه مدارس سما در استان هرمزگان یکی از سیاست‌های قابل اجراست.

محمدی‌نژاد گفت: استقبال مردمی از مدارس سما در بندرعباس، بندرلنگه، قشم و حاجی‌آباد باعث شد تا به فکر توسعه این مدارس در سایر شهرستان‌ها شویم و در همین راستا تصمیم‌گیری‌های برای کسب مجوز گرفته شده که در آینده نزدیک اعلام می‌شود.